Bugun...


MADEF, Malatya Arapgir Üzüm Festivali Görkemli Başladı
Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) öncülüğünde gerçekleştirilen ‘Arapgir Üzüm Festivali’ görkemli ve yoğun bir katılımla başladı.

MADEF, Malatya Arapgir Üzüm Festivali Görkemli Başladı
+ -

Arapgir Üzüm Festivali, İstanbul Sultangazi’de MADEF’in ev sahipliğinde coşkulu ve vatandaşların yoğun katılımıyla başladı. Festivale Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) Başkanı Yılmaz Durmuş, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Merhum eski Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun oğlu Erdal Aslanoğlu, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun ağabeyi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu,  AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Civan Dağlar ile çok sayıda davetli katıldı.

MADEF Başkanı Yılmaz Durmuş, Arapgir Üzüm Fesivali’nin açılışında bulunmaktan çok büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Yılmaz Durmuş, Malatya’nın Osmanlı şehzadelerine meyve yetiştiren önemli bir şehir olduğunu vurguladı. Bu tür etkinliklerin yapılmasıyla insanlar arasında çok önemli kaynaşmaların yaşandığını dile getiren Durmuş, 1-5 Kasım 2017 tarihinde Yenikapı’da çok daha büyük bir festival gerçekleştireceklerini belirtti.

Kaymakam Uğur Kalkar, bu tür organizasyonlardan dolayı tüm Malatyalılar’ı tebrik ettiğini ifade etti. Diğer illerlide burada misafir edeceklerini söyleyen Uğur Kalkar festivalin herkese hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

“FEDERASYONLARA ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”     

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptığı konuşmasında şehirlerde her geçen gün insanların birbirlerine yabancılaştığı bu zamanlarda federasyonlara çok iş düştüğünü söyledi. Bu tür festivallerle insanlar arasında bir kaynaşma, bir coşku oluştuğunun altını çizen Cahit Altunay Yenikapı’da çok daha kapsamlı bir festival yapacaklarını söyleyerek herkesi 1-5 Kasım arası Yenikapı’ya davet ettiklerini açıkladı.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nun ağabeyi İstanbul Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İstanbul Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu ise ağabeyinin yoğun işlerinden dolayı festivale kendisinin temsilen katıldığını belirtti. Sedat Cömertoğlu,  4 sadrazam 90 paşa yetiştirmiş bir şehrin insanı olarak Malatyalı olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

HABER: CELİL SELİM
Bu haber 3033 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
YUKARI